Eda Taşpınar’ın tavsiyesi: At fırçasıyla selülitlere meydan okuyun

Konunun uzmanlarına görev at kılı fırçanın özellikle cildimiz için çok ciddi etkileri bulunmakta. Sadece selülitle savaşmakla kalmıyor cildi yenileme özelliğine de sahip.

Kan dolaşımını hızlandırıyor

Ölü derileri yok eder

At kılı fırçalama tekniğinin bir diğer mucizevi etkisi de vücudu ölü derilerden arındırıyor olması. At kılı fırçanın eksfoliasyon özelliği sayesinde vücut doku eşitsizliğinden kurtuluyor ve kabarık görünümler yok oluyor. Yüz başta olmak üzere kollar ve bacaklarına at kılı fırçalama tekniğini uygulayarak sen de ölü hücrelerinden kurtulabilir ve daha canlı, daha sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşabilirsin.

Gözenekleri temizler

Gözenekler her ne kadar yüz ile özdeşleşse de aslında tüm vücutta irili ufaklı olmak üzere bulunuyor. Çeşitli peeling yöntemleri ile yüz bölgesinde bulunan gözenekler temizlenebiliyor. Vücudun diğer bölümlerinde yer alan gözenekler için ise at kılı fırçası oldukça etkili. Ter, yağ ve kirlerin neden olduğu vücut gözeneklerinden kuru fırçalama tekniği ile kolayca kurtulabilirsin.

Selülit görünümünü azaltır

Uzmanlara göre selülitin kesin bir çözümü veya tedavisi bulunmuyor. Ancak spor yapmak, cildi nemlendirmek ve bol sıvı tüketmek selülitlerin azalmasına yardımcı oluyor. At kılı fırçalama tekniği de selülit görünümünü azaltan bir diğer etken olarak karşımıza çıkıyor. Kuru fırçalama tekniği ile selülitlerin oluşturduğu çirkin görüntüyü azaltabilirsin.

Toksinleri Ortadan Kaldırır:

Kullanırken Dikkate Etmen Gerekenler:

Bacağının arkasını, baldırdan başlayarak aşağıdan yukarıya doğru, orta şiddetle baskıyla, kalça üzerine kadar fırçala. Aynı hareketi ön bacak için bele kadar, iç bacak için de kasıklara kadar tekrarla. Yer çekimine karşı hareket etmen gerektiğinden aşağıdan, yukarı doğru fırçalaman gerekli. Doğal at kılı fırçasını kuru olarak, sabah ve akşam 5 dakika kullan. Karın bölgesi, kol altları gibi vücut bölgelerinde de kullanabilirsin. Fırçanın temizliği için doğal yağlardan çam terebentin ve su ile oluşturduğun karışımı kullanabilirsin. Fırçanın çam terebentin karışımı ile silerken hafif bir bez kullanmanı tavsiye ederiz.

Eda’nın Ağzından “Anneannemin Efsane Doğal At Kılı Fırçası”

Anneannem İsveç doğumlu, şu an 92 yaşında ve halen taş gibi, çekici bir hanımefendi! Oniki yaşımda anneannem bana doğal at kılı fırçasını hediye etti ve “bak Eda bu sana en değerli hediyelerimden birisi. Bu fırçayı kullanmayı ihmal etme, yemene içmene dikkat et ve sağlıklı beslen” dedi. O gün bugündür, bu bebeği kullanıyorum ve etkisini de görüyorum. Mykonos’a da gitsem, Tulum’a ya da New York’a da gitsem asla bavulumdan eksik etmem. Bir adaya düşsem yanıma alacağım üç şey: sevgilim, bolca çikolata ve doğal at kılı fırçası .Bu bebeği esas sahibi canım anneannemi gururlandırmak için diğer bebeklerimin yanına ekledim. Siz kızları mutlu etmek, iyi hissetmenizi sağlamak için yıllar önce anneannemin hediye ettiği ilk haline sadık kalarak tasarladım. O zaman şimdi siz de, zor değil, sabah akşam sadece 5 dakika, kuru kuru, aşağıdan yukarı fırçalayın ve herkesi büyüleyin.

Kaynak: edataspinar/iyihisset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir