Ukrayna: Rusya’nın füze saldırılarında 9 kişi hayatını kaybetti

Ukrayna’nın Donetsk Bölgesi Askeri İdaresi Başkanı Pavel Kirilenko, Rusya’nın dün (14 Nisan) yerel saatle 16.00 sıralarında Slovyansk şehrine S-300 füzeleriyle saldırılar gerçekleştirdiğini iddia etti. Donetsk Acil Durum Hizmetleri, konuya ilişkin açıklamasında, 5 apartman ve 5 evin hasar gördüğü füze saldırılarında aralarında 2 yaşında bir bebeğin de olduğu dokuz kişinin hayatını kaybettiğini, 21 kişinin yaralandığını söyledi.

Reuters haber ajansının aktardığına göre, olay yerine gelen arama-kurtarma ve sağlık ekipleri, şehirdeki apartman bloklarının zarar gördüğü saldırılarda enkaz altında kalan kişileri kurtarmak için çalışma başlattı. Acil Durum Hizmetleri, 50’den fazla kurtarma personelinin bölgede olduğunu ve çalışmalara katıldığını söyledi.

ZELENSKİY: KONUTLARI VURDULAR

Olayın ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya güçlerinin Slovyansk’ı ‘acımasızca bombaladığını’ iddia ederek, “Konutları vurdular. Maalesef yaralılar ve ölüler var” dedi.

Rusya’nın ‘gün ortasında insanları öldürerek gerçek yüzünü gösterdiğini’ ileri süren Zelenskiy, ‘terörizmin her tezahürü için hesap sorulacağını’ belirtti. Zelenskiy, ‘topraklarında Rusya’dan hiçbir iz ve tek bir düşmanı cezasız bırakmayacaklarını’ sözlerine ekledi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir