AK Parti, Bartın’da MHP’nin adayını destekleyecek

İHA

Cumhur İttifakı’nın 31 Mart 2024’te yapılacak mahalli idareler seçimleri için yoğun mesaisi devam ediyor.

Hem mevcut belediyeleri korumak hem de muhalefet partilerinin yönetimindeki belediyeleri Cumhur İttifakı çatısı altına almak için titiz bir çalışma yürütülüyor.

AK Parti ile MHP, geçtiğimiz hafta yapılan toplantıda için 30 büyükşehirde mutabakata vardığını duyurdu..

Kalan 51 ilin 29’unda da ittifak ortak gösterecek..

Bu illerden biri de Bartın oldu.

Bartın il merkezinde Cumhur İttifakı çatısı altında belirlenen tek aday ile seçime gidileceğini açıklayan AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, bu kararın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen teşkilat temayül yoklamasında tebliğ edildiğini ifade etti.

AK Parti, Bartın’da MHP’nin adayını destekleyecek

AK Parti’nin MHP’nin belediye başkan adayını destekleyeceğini duyuran Milletvekili Aldatmaz, şu ifadeleri kullandı:

Şehirlerimiz, ilçelerimiz ve beldelerimizin geleceğini şekillendirecek 31 Mart 2024 yerel seçimlerine Bartın merkezde Cumhur İttifakı çatısı altında tek aday göstereceğiz. AK Parti olarak Bartın’ımızda Cumhur İttifakı ortağımız Milliyetçi Hareket Partisinin (MHP) adayını destekleyecek ve ittifak çatısı altında mutlak zafere ulaşacağız.

Bartın’ımızı Türkiye Yüzyılı’nın parlayan şehirlerinden birine dönüştürmek, hak ettiği gelişim ve kalkınmayı sağlamak için tüm halkımızın 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı adayına tam destek sunacağından hiç kuşkumuz yok. Yerel seçimlerin şimdiden Bartın’ımız için hayırlara vesile olmasını diliyor, seçim sürecinde Bartın’ımıza yakışır bir atmosferde tamamlanmasını temenni ediyorum.

Öte yandan AK Parti’nin Bartın Belediye Başkan aday adaylığı için Kenan Dursun, Şennur Demir, Turhan Kalaycı ve Hüseyin Manav başvuruda bulunmuş, ittifakın adayı olmak istediğini belirten mevcut Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ise 13 Aralık 2023’te Genel Merkezi’ne giderek aday adaylığı başvurusu yapmıştı.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir