Ali Babacan’a dert yanan taksici: AK Parti bayrağını 20 sene salladım; şimdiden sonra yokum

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a dert yanan emekli olmasına karşın taksi şoförlüğü yaptığını söyleyen bir vatandaş, “Ben ilk emekli olduğumda 5 tane takı altını alırdım. Şimdi iki tane alamam. 68 yaşındayım. Hala taksicilik yapıyorum. Ben AK Parti’nin bayrağını 20 sene salladım, ama şimdiden sonra yokum vallahi” diye konuştu. Babacan da “Adalet ve Kalkınma Partisi değişti, ‘Yanındakileri Kalkındırma Partisi’ oldu” yanıtını verdi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, emekli bir vatandaşla yaptığı sohbetin videosunu bugün X hesabından yayınladı. Babacan, videoya; “Emeklilere yapılan zam oranları iktidarın gerçeklerden ne kadar koptuğunun en somut göstergesi. Beştepe’ye göre ‘Müjde’ bize göre ‘Rezalet” notunu düştü.

Geçmişte kamyon şoförlüğü yapıp emekli olan ancak şimdilerde geçinmek için taksicilik yapan bir vatandaşı dinleyen Ali Babacan, emeklinin “25 sene kamyonculuk yaptım. Sigortamı, vergimi kendim yatırdım. Nedir bu rezalet. 7 bin lira, şu an için 10 bin lira oldu. Rezalet bu. Ben niçin 25 sene sigorta yatırdım” sorusunu şu şekilde yanıtladı:

“Şimdi 7 bin 500’ü 10 bin yaptılar. Müjde diye açıkladılar, değil mi? 2024, ‘emeklilerin yılı’ olacak dediler. Şimdi TÜİK’in açıkladığı enflasyon kaç? Yüzde 65. Gerçek enflasyon yüzde 127. Emekliye verdiler yüzde 33. Bunlar ya hesap bilmiyorlar…”

Emekli taksici de Babacan’a; “Ben kökten mökten anlamam. Ben ilk emekli olduğumda 5 tane takı altını alırdım. Şimdi iki tane alamam. Ekonomi mekonomiden anlamam. 68 yaşındayım. Hala taksicilik yapıyorum. Ben AK Parti’nin bayrağını 20 sene salladım, ama şimdiden sonra yokum vallahi” dedi.

“Adalet ve Kalkınma Partisi değişti, ‘Yanındakileri Kalkındırma Partisi’ oldu”

Babacan, emekli taksiciye şu yanıtı verdi:

“Geçen 1 Temmuz’da pas geçtiler, zam vermediler. Dediler ki ‘maaşın köküne zam yaptık ya’ dediler. Millete maaşın kökü diye bir şey de öğrettiler. Adalet ve Kalkınma Partisi değişti, ‘Yanındakileri Kalkındırma Partisi’ oldu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir