Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı’nda arıza nedeniyle seferler yapılamıyor 

İstanbul’daki Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı’nda meydana gelen teknik arıza nedeniyle bazı duraklarda seferler yapılamıyor. Sefer yapılamayan Ayvansaray-Silahtarağa Mahallesi istasyonları arasında seferler ücretsiz olarak İETT otobüsleriyle yapılıyor.

DHA’nın haberine göre, Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı’nda meydana gelen teknik arıza nedeniyle Ayvansaray-Silahtarağa istasyonları arasında seferler yapılamıyor.

Metro İstanbul’un sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattımızda teknik bir arıza nedeniyle seferlerimiz Eminönü-Ayvansaray ve Silahtarağa Mahallesi-Alibeyköy Cep Otogarı arasında yapılmaktadır” denildi.

Arıza nedeniyle Ayvansaray-Silahtarağa Mahallesi istasyonları arasında ücretsiz olarak İETT otobüs seferleri konuldu.

Otobüs bekleyenlerden Mehmet Aydoğan, “Görüyorsun halimizi. Buz gibi hava, soğuk. İnsanlar burada perişan. Yağmurun altındayız. Üç günde bir tramvay bozuluyor. Eve gideceğiz ancak saat 23.00’de yetişiyoruz. Böyle bir şey olabilir mi? Koskoca İstanbul’da 3 günde bir tramvay bozuluyor. Ne diyeyim ki ben? Yarım saattir bekliyoruz. Araba geliyor buraya. Bir tane gönderiyorlar. Bütün millet binmeye çalışıyor. Binen bindi, binemeyen bizim gibi bekliyor. Tamam araba geldi ücretsiz ama üç-beş tane gönder de millet perişan olmasın. Binip gidelim evimize. Çocuğumuz evde bekliyor. Soğuğun altında beklemek zorunda mıyız? Çalışıyoruz akşama kadar. Mücadele veriyoruz ekmek parası için” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir