Friends dizisinin yıldızı Matthew Perry 54 yaşında hayatını kaybetti!

Matthew Perry’nin ani ölüm haberi gösteri dünyasını yasa boğdu. Perry’nin Los Angeles, Pacific Palisades’teki evinde boğularak öldüğü, aralarında aktörün bir temsilcisi ve emniyet güçlerinin de bulunduğu kaynaklar tarafından NBC News’e bildirildi. Resmi bir ölüm nedeni henüz açıklanmadı.

Friends’in 1994’ten 2004’e kadar 10 sezonunda da yer alan, burada oynadığı Chandler rolüyle dünya çapında bir yıldıza dönüşen Matthew Perry henüz 54 yaşındaydı. Yıldız oyuncunun evindeki jakuzide boğularak öldüğü bildiriliyor.

Kolluk kuvvetleri kaynakları aktörün Los Angeles’taki evinde ilk müdahale ekiplerinin kalp durması nedeniyle olay yerine çağrılmasının ardından ölü bulunduğunu söyledi. Kaynaklar Matthew Perry’nin evdeki jakuzide bulunduğunu ancak olay yerinde herhangi bir uyuşturucuya rastlanmadığını ve cinayete dair bir belirti olmadığını söyledi.

Friends dizisinin yapımcısı Warner Bros’tan yapılan açıklamada “Onun komedi dehasının etkisi dünyanın dört bir yanında hissedildi ve mirası pek çok kişinin kalbinde yaşamaya devam edecek. Bugün yürek parçalayıcı bir gün ve ailesine, sevdiklerine ve tüm sadık hayranlarına sevgilerimizi gönderiyoruz” denildi.

Matthew Perry, Growing Pains, Beverly Hills 90210 ve Dream On’daki küçük rollerin ardından Friends’te alaycı ve nevrotik Chandler Bing rolünü üstlendi. New York’ta yaşayan altı arkadaşı konu alan komedi kısa sürede bir fenomene dönüşerek birden fazla Emmy ödülü kazandı ve rekor izlenme oranlarına ulaştı.

Dizinin 2004’teki final bölümü ABD’de 52 milyondan fazla izleyiciye ulaşarak 2000’li yılların en çok izlenen TV dizisi bölümü olmuştu. Matthew Perry, Friends dizisiyle yakaladığı şöhretin ardından uzun süre alkol ve uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele etmiş ve bu sıkıntılarıyla ilgili samimi açılamalar yapmıştı.

Aktörün yakın çevresi onun son zamanlarda bu alışkanlıklarından uzaklaştığı ve iyi durumda olduğunu ifade ettiler. Perry’nin Friends dizisinden ve başka projelerde birlikte çalıştığı arkadaşları büyük bir şok yaşıyor. Öte yandan yıldız oyuncunun son Instagram gönderisinde de evindeki jakuzide çekilmiş bir fotoğrafını paylaştığı ve altına “Oh, etrafta dönen ılık su seni iyi hissettiriyor mu? Ben Mattman’” yazdığı ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir