Sabancı Holding’ten Halka Arz Açıklaması!

Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı Kıvanç Zaimler, Bloomberg HT Genel Yayın Yönetmeni Açıl Sezen’in sorularını yanıtladı. Davos Zirvesi’nde güvenlik, işbirliği, büyüme, istihdam, yapay zeka ve enerji gibi önemli başlıkların konuşulacağını belirtti.

TÜRKİYE’NİN YENİLENEBİLİR ENERJİ POTANSİYELİ

Bloomberg’in haberine göre Zaimler, Türkiye’nin yenilenebilir enerji konusunda Avrupa’dan daha iyi bir noktada olduğunu ifade etti. Türkiye’nin yenilenebilir enerji yatırımları için büyük bir potansiyele sahip olduğunu söyledi. Verimliliğin Türkiye’nin en önemli enerji kaynağı olduğuna vurgu yaptı ve enerji dönüşümüne ilişkin olumlu beklentilerini paylaştı.

ENERJİSA ENERJİ’DEN DEĞERLENDİRME

Enerjisa Enerji hakkında konuşan Zaimler, şirketin Türkiye’nin en büyük şebeke ağına sahip olduğunu ve müşteri odaklı büyüdüğünü belirtti. Zorlu bir yıl geçirdiklerini ifade eden Zaimler, Enerjisa Enerji’nin şebeke yatırımlarının önemli bir büyüme kalemi olduğunu ve bu alandaki yatırımları planlanandan daha fazla gerçekleştirdiklerini söyledi.

ENERJISA ÜRETİM’DEN AÇIKLAMALAR

Enerjisa Üretim konusunda da değerlendirmelerde bulunan Zaimler, şirketin tamamen yenilenebilir bir fabrika haline geldiğini belirtti. Büyük projeleri hızlı bir şekilde hayata geçirmeye çalıştıklarını söyleyen Zaimler, Enerjisa Üretim’in halka arz için hazır olduğunu ifade etti. Şirketin değerinin büyük ölçüde arttığını dile getiren Zaimler, halka arza her zamankinden daha hazır olduklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir