TFF duyurdu! Süper Lig’de VAR kayıtları açıklanıyor

TFF, Süper Lig’in 26. haftasından itibaren VAR monitöründe izlenen tüm pozisyonların sesli ve görüntülü olarak kamuoyu ile paylaşılacağını açıkladı.

Ligde haftanın tüm maçları tamamlandıktan bir gün sonra kayıtların TFF YouTube ve Facebook hesaplarında paylaşılacağı belirtildi.

TFF’den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Türkiye Futbol Federasyonu; Yarı Otomatik Ofsayt Sistemi, Yabancı TV Hakem Gözlemciliği uygulamalarının ardından VAR kayıtlarıyla ilgili uygulamayı da hayata geçiriyor.

Trendyol Süper Lig’de 26. haftadan itibaren maçın hakeminin VAR monitörüne çağrıldığı pozisyonların kayıtları sesli ve görüntülü olarak kamuoyu ile paylaşılacak.

On Field Review (OFR), Sahada İnceleme olarak tanımlanan, yani sadece maçın hakeminin VAR monitörüne gidip izlediği pozisyonlar için bu uygulama geçerli olacak.

Trendyol Süper Lig maçlarında maçın hakeminin VAR monitörüne gittiği pozisyonların görüntüsü ve konuşmaları, haftanın tüm müsabakalarının tamamlanmasından bir gün sonra TFF Youtube kanalı ve Facebook hesaplarından kamuoyu ile paylaşılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir